Domek dla dzieci

domek z tekturyRok szkolny dopiero się zaczął, a Jaś i Małgosia już wykończeni są szkołą i nieustannym odrabianiem prac domowych. Konrad zwyczajowo do wszystkiego podchodzi na luzie i nawet Panie przedszkolanki nie są mu straszne. Jednak widząc minę Gosi i Jasia po przyjściu wczoraj ze szkoły – postanowiłam zrobić im przedwczesną niespodziankę i wyjęłam z największej domowej szuflady pakunek…

Małgosia nadal pozostała niewzruszona, a zły humor jej nie opuszczał – Jaś zareagował z lekką ciekawością, Konrad zaś od razu zabrał się do odpakowywania. Po kilku minutach naszym oczom ukazały się duże, tekturowe karty z różnego rodzaju wycięciami. Jaś i Konrad zabrali się do składania ich w jakąś sensowną całość, Gośkę poprosiłam natomiast aby przyniosła farby z ich pokoju. Kiedy wróciła, tekturowy domek dla dzieci stał już gotowy. Jej oczy w końcu się rozjaśniły i były wielkości pięciozłotówek. Rozbawiło mnie to niemiłosiernie. Po chwili cała trójka zabrała się do malowania pod moim okiem… Małgosia zajęła się środkiem – naszkicowała kominek, kanapę i nawet kota! Wyglądało to wyśmienicie.Jaś zajął się dachem, jak to prawdziwy, przyszły budowniczy. Konrad malował ramy okien i zajął się również wyglądem drzwi wejściowych. Domek z tektury co prawda był prezentem urodzinowym Jasia, który dostać miał w październiku – ale nie mogłam już sama powstrzymać się przed spożytkowaniem go.

Zabawa była fascynująca. Dzieci były niemiłosiernie zadowolone, ja sama zachwyciłam się tym, jak ładnie wyszła im ta skromna ,, budowla ‘’. Małgosia wniosła do domku swój mały stolik i kubki z myszką miki, a mały wazonik zapełniła kwiatami ! Wszystko wyglądało cudownie i nie zajmowało wcale tak dużo miejsca, jak wydawało się na początku. Dzieciaki były tak przejęte tym, co stworzyły, że kazały mi wysłać mms-em zdjęcie ich dzieła do taty, bo nie mogły doczekać się jego reakcji ! Mężuś od razu oddzwonił i pochwalił szkrabki za to, co pięknego stworzyli. Takich kreatywnych dni powinno być o wiele więcej !

This entry was posted in Moje zabawy and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.