Ile czasu spędzasz z dzieckiem na zabawie?

tata i dzieciZabawa z dzieckiem w naszym codziennym życiu oraz jej pozytywny wpływ na jego rozwój jest oczywista. W pierwszym etapie nauki poprzez zabawę dzieci uczą się poznawać swoje ciało i otaczające je środowisko. Należy też pamiętać, że to właśnie zabawa ma największy wpływ na umacnianie więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Odpowiednio dobrana forma zabawy musi sprawiać radość wszystkim uczestnikom – o tym fakcie często zapominamy podczas doboru jej formy – polecam w tym miejscu lekturę moich zabaw, jakie realizuję ze swoimi dzieciakami, myślę, że każdy coś znajdzie dla siebie.

W pierwszym roku poświęcamy swojemu dziecku najwięcej uwagi oraz uczestniczymy w zabawie z nim. Problem pojawia się niestety z czasem, wszyscy mamy obowiązki zarówno codzienne jak i zawodowe – co staje nam na drodze w zabawie z naszym dzieckiem. I tu się nasuwa pytanie – czy należy przedłożyć dobro naszego dziecka? – co zyskamy, a co możemy stracić? Niestety większość z nas popełnia ten sam błąd im dzieci są starsze, coraz częściej zachęcamy je do samodzielnej zabawy, dajemy konsole do gier, komputer, pozostawiamy bez opieki na dworze. I to właśnie wtedy należy się zastanowić – Czy nie spędzamy zbyt mało czasu ze swoimi dziećmi? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. Jak już odpowiesz to się zastanów co jest jednak lepsze dla mojego dziecka i czy mogę coś zmienić, a najważniejsze czy chcę to zmienić?

This entry was posted in Oczami eksperta and tagged , . Bookmark the permalink.